Кина прилагодено печатени ПВЦ РФИД ѓубре ознаки за управување со отпад фабрика и производители | Хуајуан

Прилагодено печатени ознаки за отпадоци од ПВЦ РФИД за управување со отпад

Многу градови низ целиот свет се обиделе да инсталираат ознаки за отпадоци РФИД на лименки за ѓубре за да и помогнат на владата прецизно да управува со отпадот од домаќинствата. Во Велика Британија, ознаката за ѓубре РФИД се користи за снимање на тежината на обновливите материјали и отпадот од домаќинствата. И врз основа на ова, се доделуваат награди за да се охрабрат жителите да решат отпад и да го поддржат рециклирањето на обновливите материјали.


Дета Product за производот

Ознаки на производи

Plastic RFID trash tag enables the effective automation of waste management systems and waste tracking, thereby changing our perception of the recycling and waste disposal industry. Generally, LF and UHF are used in RFID waste management. Compared with LF plastic RFID tag for waste, UHF RFID trashing tag allows workers to obtain the data faster and easier. 

Plastic RFID trash tag widely used in Europe, because of the waste management policy produced by the government. Three garbage charge methods for optional. Pack household garbage in the garbage bags offered by the government. Charge calculated by garbage bags’ quantity; Trash bin’s cover opened by scan the RFID trash tag. Charge by garbage’s weight; And adhesive an RFID trashing tag on the garbage bags, the government will recycle these RFID tags for waste management.

Клучни карактеристики на ознаката за отпадоци од ПВЦ РФИД:

Цврста структура и рентабилно

Лесно инсталирање: Со лепило и завртка

Прилагодена димензија: Флексибилен за поставување нов калап за прилагодување

Достапно е прилагодено печатење на лого, персонализирано печатење / кодирање на број.

Спецификација на ознаки за отпадоци од ПВЦ РФИД: 

Материјал: Ламиниран бел ПВЦ

Димензија: 65мм х 25мм (LF / HF / UHF); 100мм x 25мм (LF / HF / UHF / двоен) или прилагодено

Дебелина: 1мм ~ 1,5мм

Дијаметар на дупка: 3,5 мм

IP класа: IP67

Прочитајте растојание: 5-10см (125KHz); 1-5cm (13,56MHz); 2m-3m (860-960MHz)

Работна температура: -25 ~ + 60 ° C

HUAYUAN нуди милиони пластични ознаки РФИД за управување со отпад на корејскиот и европскиот пазар. 

Со нетрпение очекуваме да ги испитаме пластичните ознаки за ѓубре РФИД.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Send your message to us:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Send your message to us:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја