Etiketa të mbeturinave të PVC-ve të shtypura nga Kina për fabrikën dhe prodhuesit e Menaxhimit të Mbeturinave HuaYuan

Etiketa të mbeturinave të PVC-ve të shtypura me porosi PVC për menaxhimin e mbeturinave

Shumë qytete në mbarë botën kanë provuar të instalojnë etiketat e plehrave RFID në kanaçe plehra për të ndihmuar qeverinë të menaxhojë saktësisht mbeturinat shtëpiake. Në Mbretërinë e Bashkuar, etiketa plehra RFID përdoret për të regjistruar peshën e materialeve të rinovueshme dhe mbeturinave shtëpiake. Dhe në bazë të kësaj, shpërblime jepen për të inkurajuar banorët të rendisin mbeturinat dhe të mbështesin riciklimin e materialeve të rinovueshme.


Detaje të produkteve

Etiketat e produkteve

Plastic RFID trash tag enables the effective automation of waste management systems and waste tracking, thereby changing our perception of the recycling and waste disposal industry. Generally, LF and UHF are used in RFID waste management. Compared with LF plastic RFID tag for waste, UHF RFID trashing tag allows workers to obtain the data faster and easier. 

Plastic RFID trash tag widely used in Europe, because of the waste management policy produced by the government. Three garbage charge methods for optional. Pack household garbage in the garbage bags offered by the government. Charge calculated by garbage bags’ quantity; Trash bin’s cover opened by scan the RFID trash tag. Charge by garbage’s weight; And adhesive an RFID trashing tag on the garbage bags, the government will recycle these RFID tags for waste management.

Karakteristikat kryesore të etiketës së plehrave PVC RFID:

Struktura e fuqishme dhe me kosto efektive

Instalimi i lehtë: Me anë të ngjitësit dhe vidhave

Dimensioni i personalizuar: Fleksibël për të vendosur një myk të ri personalizohet

Shtypja e personalizuar e logos, shtypja / kodimi i numrave të personalizuar janë në dispozicion.

Specifikimi i Tag Trash PVC RFID: 

Materiali: PVC e bardhë e petëzuar

Dimensioni: 65 mm x 25 mm (LF / HF / UHF); 100 mm x 25 mm (LF / HF / UHF / Dual) ose të personalizuara

Trashësia: 1 mm ~ 1.5 mm

Diametri i vrimave: 3.5 mm

Klasa IP: IP67

Lexoni Distancën: 5-10cm (125KHz); 1-5cm (13.56MHz); 2m-3m (860-960MHz)

Temperatura e funksionimit: -25 ~ + 60 ° C

HUAYUAN ofron miliona markë plastike RFID për menaxhimin e mbeturinave në tregun Kore dhe Evropian. 

Mezi presim hetimin tuaj për etiketën plastike të plehrave RFID.


  • Paraprakisht:
  • Tjetra:

  • Send your message to us:

    Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

    Send your message to us:

    Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni